NOVINKY

  SEBASTIAN VÍTĚZÍ NA EVROPĚ 2      26/ 02/ 2020  

EVROPA2

 

Zpěvák SEBASTIAN se stal absolutním vítězem cen Evropy 2. Posbíral nejvíc hlasů napříč všemi kategoriemi. Zároveň ho posluchači rádia zvolili Domácím zpěvákem roku.

V tradiční anketě se Sebastian objevuje pravidelně. V minulosti ji několikrát vyhrál a také letos patřil mezi favority. Jeho jméno figurovalo mezi kandidáty na vítěze hned třikrát. Uspěl jako zpěvák, v albech se jeho druhá deska Rub a líc umístila na třetím místě, originálně zpracovaný klip Náš svět skončil druhý.

Loňské album Rub a líc, z něhož Sebastian stále těží, znamenalo posun ve zpěvákově tvorbě. Interpret na něm vyzrál a s pomocí producenta Ondřeje Turtáka dokázal oslovit i náročnější publikum. Rub a líc je plnohodnotné popové album, které „se opírá o podmanivé melodie, chytlavé a dobře zapamatovatelné refrény, jejichž slova snadno kloužou po jazyku, a precizní produkci“ (Musicserver). Zatímco titulní skladba se v polovině roku 2019 vyhoupla na první příčku mezi nejhranějšími domácími písničkami, aktuální singl Cizinka s hostujícím Adamem Mišíkem si na YouTube rychle připsal první milion zhlédnutí.

Připomeňme, že Sebastian patří k nejoceňovanějším českým hudebníkům. Kromě sošek pro vítěze ankety posluchačů Evropy 2 má doma také Českého Slavíka za nejstreamovanější nahrávku, několik ocenění televize Óčko nebo vyznamenání OSA pro nejúspěšnějšího autora do 30 let. Jeho debut Hvězdy se pyšní platinovým certifikátem.


 

  SONG CIZINKA ft. ADAM MIŠÍK      24/ 11/ 2019  

cizinkaa

Barbara je jméno řeckého původu. Vzniklo z řeckého slova „barbados“, které se dá přeložit jako „cizinec“ či „cizinka“. Náš nejnovější videoklip je právě ONLINE !

Hodně z vás se ptá, jak k tomuhle spojení došlo. Vlastně uplnou náhodou. I když na náhody nevěřím. Adam o tom ani neví, ale ještě než jsem veřejně zpíval, tak jsem koukal na jeho videa, na to, jak zpívá v tv pořadech songy od Bruna Marse, pak vydal píseň ,,Tvoje světy” s kterou slavil obrovský úspěch a já si říkal, že by bylo fajn něco podobného dokázat. V průběhu let jsme na sebe párkrát narazili. Když byl na rozhorovu v libereckém radiu, šli jsme spolu pokecat, stihli jsme si říct snad všechno, došlo i na ukazování nových songů, veděl jsem, že mu je jeho životním příběhem Cizinka velmi blízká a když do ní hned na prváka začal zpívat, bylo jasno. Někdy jeden příběh dokáže spojit spoustu lidí, nikdy nevíte, že zrovna ten naproti vám, prožívá to samé co vy.

Děkujeme všem kteří si v tom taky našli něco ze sebe. S.


 

  SONG MILION      27/ 10/ 2019  

MILION

Song má na jeho zvyklosti nečekaně zádumčivou atmosféru, hudebně postupně vykvétá a ukazuje svou epičnost. "Skladbu 'Milion' považujeme za náš největší hudební počin. Chtěli jsme ukázat, že hudba je pro nás opravdu důležitá a že pokaždé nejde jen o rádiové hitparády," říká sám interpret, kterému v pátek 25. října vyšla druhá řadová deska "Rub a líc".

Videoklip režíroval Jonáš Červinka alias Lipo, kameramanem byl Jakub Mahdal. Sebastian i jeho kolegové z kapely zde vystupují jako indiáni, což může být jistá paralela k textu, ve kterém zpěvák "sní o klidným světě". O tom, že výsledek má umělecký přesah, svědčí nejen pointa závěrečného rituálu, ale i občasné vrstvení záběrů přes sebe.


 

  NOVÉ ALBUM      25/ 10/ 2019  

nove_CD

„První deska vznikala v euforii z nečekaného úspěchu, kdy se všechno zdálo snadné a jasné. Druhá se rodila při vědomí toho, jak je sláva a život v úspěchu pomíjivý a na čem mi opravdu záleží. Že vše má svůj rub a líc..“

Zpěvák SEBASTIAN právě vydal druhé album. Na desce Rub a líc spolupracoval s Xindlem X, producentem ODDým nebo Adamem Mišíkem.

Jeho příběh nejspíš dobře znáte. Nejprve zazářil jako host ve skladbě Polety liberecké skupiny Atmo Music, aby takřka vzápětí uspěl s vlastním singlem Toulavá, ze kterého se stala nejstreamovanější česká nahrávka roku 2015. Její úspěch mu přinesl pozornost médií, zájem posluchačů i ocenění v tradičních i nových anketách (např. Český slavík, Ceny Evropy 2, Hudební ceny Óčka). Debutové album Hvězdy je platinové a patří ke komerčně nejúspěšnějším deskám generace hudebníků, kteří jako první dokonale využili možnosti sociálních sítí a stavěli na sledovanosti hudebního kanálu YouTube. Videoklip k přelomovému singlu Toulavá má dnes přes 30 milionů zhlédnutí.

S druhým albem si Sebastian dával zdánlivě načas. Nepřály mu okolnosti. V průběhu natáčení se začaly projevovat zdravotní problémy, které byly důsledkem celkového přetížení spojeného s častým koncertováním a nedostatkem odpočinku. Zpěvák podstoupil operaci hlasivek a musel rehabilitovat. Zrušil řadu koncertů i vydání desky. Nebylo jasné, jestli se za mikrofón ještě někdy vrátí. Nakonec vše dobře dopadlo a druhé album je na světě. Jak už naznačily první singly Bestseller, titulní Rub a líc nebo hitovka Náš svět, Sebastian se posunul. Jeho nové písničky jsou vyzrálejší, textově dospělejší a zvukově propracovanější. Zda se mu s novou tváří podaří navázat na předchozí úspěch, se teprve ukáže. Že z něho vyrostl plnohodnotný popový zpěvák, je však zřejmé už nyní.


 

  SINGL NÁŠ SVĚT      05/ 09/ 2019  

NASSVET

Ještě než Sebastian vydá své v pořadí druhé album, chtěl by nás na něj nalákat svým novým singlem "Náš svět." A že se mu to daří. "Každý prožívá nějaký svůj boj. Zvládnout ho může být zatraceně složité. Tahle písnička je pro ty, co potřebují dodat naději nebo odvahu," uvedl na svých sociálních sítích zpěvák, který se také zmínil, že skladba pojednává o jeho návratu na pódia po operaci hlasivek. 

Důležitou součástí party kolem libereckého mladíka je i Ondřej Turták, známější pod svým pseudonymem ODD, kterého můžete znát třeba z někdejších ATMO Music. Ten se totiž postaral o šikovnou produkci, která díky nápaditosti a modernímu zvuku daleko předčí lehce pokulhávající text. Ovšem chytlavou melodii si budete už po druhém poslechu pobrukovat ještě dlouho. 

Velkou zásluhu na celkovém dojmu ze singlu má i klip. Ten vyšel z dílny kameramana, režiséra a v současné době i Sebastianova kytaristy Jakuba Mahdala. Barevný snímek se svým nápadem, kvalitou a zpracováním lehce vymyká běžné české produkci.


 

  SINGL RUB A LÍC      24/ 02/ 2019  

RUB_A_LIC

Sebastian nadále pracuje na své druhé řadové desce a po loňském singlu "Bestseller"přichází s druhou ochutnávkou. Také píseň "Rub a líc" naznačuje, že liberecký zpěvák skutečně dostojí svým slovům o dospělejším repertoáru. Novinka totiž s přehledem patří k tomu nejlepšímu, co dosud nahrál. Její struktura je čistě popová, ovšem s vypiplanou produkcí. Melodická linka patří do kategorie těch, které snadno utkví v paměti, a přitom není servírována nijak prvoplánově. Takto znějící český mainstream uvítáme v rádiích s radostí. Je vidět, že nejen Sebastian se jako zpěvák vyvíjí, ale že rovněž producent ODD (vlastním jménem Ondřej Turták), jenž si v songu zpovzdálí také zapěje, zraje jako víno. Oceňme i textařskou práci Xindla X a skupiny Jananas.

Myšlenku písně promítl do videa režisér Jonáš Červinka alias Lipo. Hlavní role si netypicky nezahrál žádný mladý a čerstvě zamilovaný páreček, ale starší partneři. Helena Šikýřová a Jiří Míček tu svými výkony názorně předvádějí, že láska může kvést i navzdory rokům či zdravotním obtížím. Vkusné, nápadité a s přidanou hodnotou navrch.

 
 

  SINGL BESTSELLER      27/ 09/ 2018   

BESTSELLER
 
Po úspěchu debutové desky "Hvězdy" se Sebastian netajil tím, že v další tvorbě by chtěl přijít se zvukem o něco dospělejším. Novinka "Bestseller", která je první ochutnávkou z připravované druhé studiovky, tyto ambice potvrzuje. Liberecký zpěvák sice nijak nepopírá svou předešlou tvorbu, pořád jde o současný pop s výraznou melodickou linkou (kus skvělé práce opět odvedl producent ODD), přece jen je ale jeho projev o něco naturálnější, než bylo zvykem u minulých hitů.

Odpovídá tomu také videoklip. Režíroval ho Jonáš Čevinka alias Lipo a jeho děj je zasazen do druhé světové války. "Když jsme připravovali předchozí videa, vždycky jsme dbali na to, abych tam hlavně dobře vypadal," žertuje Sebastian. Tentokrát má v roli vojáka dokonce krvavý šrám na tváři. Natáčení probíhalo v bývalém vojenském prostoru a také v Drábských světničkách. Zpěvák si dokonce zapůjčil dobový padák, za který ručil. Výsledná válečná love story písničce sluší. Snad jen scéna s dýmovnicí působí zbytečně, okoukanější klišé ve videoklipech nenajdeme.

"Chtěl bych mít desku venku příští rok ještě před letními prázdninami, ale kvůli zdravotním problémům si žádný závazný termín nedávám. V listopadu půjdu na operativní zákrok s hlasivkami a pak se uvidí," nastiňuje interpret své další plány. Ten s cystou na hlasivkáchabsolvoval celou náročnou festivalovou sezónu.  

 

VIDEOKLIP ZDE